• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Wie zijn wij?
  • Categorieën
    • SCAD
    • Coronaire Vaatdisfunctie
    • Hartritmestoornis
    • VrouwenHart Professionals
    • VrouwenHart Cardiologen
    • Zwangerschap
    • Hartfalen
    • Kalender
  • VrouwenHart verhalen
  • VrouwenHart nieuws
  • Contact

Vrouwenhart

Alle informatie over het vrouwenhart in een oogopslag. We delen hier onze ervaringen maar ook onze kennis die we hebben opgedaan en nog dagelijks opdoen ten gevolge van hartproblemen. Onwetendheid kan een levensgroot gevaar betekenen voor vrouwen met hartproblemen. Wij zijn geen artsen maar evaringsdeskundigen en zo dient wat we hier plaatsen ook gelezen te worden.

Home » VrouwenHart nieuws » Het ontrafelen van de oorzaak van boezemfibrilleren door de ogen van Prof. Bianca Brundel Met dank aan Stichting AFIP

Het ontrafelen van de oorzaak van boezemfibrilleren door de ogen van Prof. Bianca Brundel Met dank aan Stichting AFIP

28 november 2020 door Info 1 Reactie


Onze dank aan Stichting AFIP omdat we dit artikel op onze website mochten plaatsen.

Hierbij de link naar het originele artikel:

https://afiponline.org/interview/het-ontrafelen-van-de-oorzaak-van-boezemfibrilleren-door-de-ogen-van-prof-bianca-brundel/

Prof. Bianca Brundel is sinds 1996 actief als onderzoeker op het gebied van boezemfibrilleren. Eerst als student in het UMC Groningen, daarna als post-doc in het lab van Prof. Stanley Nattel Montreal Canada en sinds 2016 actief in het Amsterdam UMC. Haar onderzoekslijn is gericht op het ontrafelen van de moleculaire oorzaak van boezemfibrilleren. Waarom is dit type onderzoek belangrijk voor de patiënt? Brundel beweert dat deze kennis onontbeerlijk is voor het ontdekken van nieuwe geneesmiddelen voor deze aandoening.

Ontsporing eiwitten als oorzaak voor boezemfibrilleren

Het team van Brundel heeft gevonden dat de ontsporing van de eiwit balans in boezemcellen verantwoordelijk is voor het ontstaan maar ook het verergeren van deze aandoening. Vier belangrijke routes voor eiwit ontsporing zijn gevonden. De ontdekking heeft inmiddels tot internationale erkenning geleid en Brundel is dan ook veelvuldig spreker op internationale cardiologie bijeenkomsten.

Ontrafelen mechanismen zorgt voor ontdekking geneesmiddelen

Waarom is kennis over het mechanisme van boezemfibrilleren zo belangrijk? De nieuwe inzichten over de moleculaire oorzaak van boezemfibrilleren zorgen voor nieuwe aangrijpingspunten voor geneesmiddelen. De huidige geneesmiddelen stammen nog uit de jaren ’60, dus het is hoog tijd voor vernieuwing vindt Prof. Brundel. Inmiddels heeft het team van Brundel vier nieuwe geneesmiddelen met succes getest in experimenteel boezemfibrilleren. Deze middelen zijn nog niet getest in patiënten met de aandoening.

Nieuwe geneesmiddelen gericht op herstellen van cellen

We weten al een tijd dat boezemfibrilleren zorgt voor veranderingen in de boezemhartcellen. Het team Brundel ontdekte dat de eiwit balans ontspoort raakt doordat beschermende processen in de cel niet goed meer werken. Diverse geneesmiddelen, waaronder nutraceuticals, zijn getest. Deze middelen zorgen voor het herstel van de eiwitten waardoor de boezemhartcellen beter gaan werken en fibrilleren afremt in experimentele model systemen.

De L-glutamine studie is een mooi voorbeeld van zo’n middel, maar daarnaast zijn er meer middelen die mogelijk goed werken tegen boezemfibrilleren. Interessant weetje is dat de L-glutamine studie een idee is van een patiënt met deze aandoening en dus een perfect voorbeeld is van co-creatie tussen patiënt, onderzoeker en cardioloog.

https://afiponline.org/interview/het-ontrafelen-van-de-oorzaak-van-boezemfibrilleren-door-de-ogen-van-prof-bianca-brundel/

Categorie: Hartritmestoornis, VrouwenHart nieuws Tags: Bianca Brundel, boezemfibrilleren, Eiwit, UMC Amsterdam, Vrouwenhart Interview

Zoeken op deze site

Lees Interacties

Reacties

  1. Zohair Mellah zegt

    23 juli 2023 om 21:41

    Goedendag,

    Heb al langer als 10 jaar last van boezem fibrillation. Ben daar twee keer aangenomen een maal middels ablatie en daarna via de mini maze helaas zonder succes. Waarbij de laatste behandeling ietsje de zaak heeft verdaagt. Het heeft wel een ongelofelijke impact op mijn welzijn en functioneren. Ik zou graag meer willen weten over de opkomst van de nieuwe medicaties. Ik ben zelf altijd zeer sportief geweest en merk dat daardoor ik weinig energie kan opbrengen om dit weer op te pakken.

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Volg ons op Social Media

Vrouwenhartverhalen

VrouwenHartinterview met Antoinette Hommelberg

Het VrouwenHartinterview is een reeks gesprekken met zorgprofessionals én, dat is nieuw, ervaringsdeskundigen. Antoinette Hommelberg bijt het spits af en zij vertelt hoe zij omgaat met coronaire vaatdysfunctie ofwel CMD. Vroeger managede ze de agenda van haar managers. Nu managed ze haar eigen agenda. Werken lukt niet meer door de moeheid en vaatspasmes. Desondanks staat […]

Draag die Band deel 3; Je tweede leven al tien jaar mogen vieren

Dat mag ik dit jaar tegen alle verwachtingen in doen. In februari 2014 ben ik bevallen van mijn tweede zoon. Een snelle niet gecompliceerde bevalling, waarna ik echt genoten heb van de tijd die kwam met ons gezin. Zoals gewoonlijk ging ik na tien weken weer lekker aan het werk als ondernemer en was ik druk […]

More Posts from this Taxonomy

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We houden je op de hoogte van de laatste berichten

Dit e-mailadres zal uitsluitend gebruikt worden voor de nieuwsbrief van VrouwenHart.nl.

Footer

Zoeken op deze website

Of zoeken op categorie

  • Coronaire Vaatdysfunctie
  • FMD
  • Hartfalen
  • Hartritmestoornis
  • Kalender
  • Onderzoek
  • SCAD
  • Sticky
  • VrouwenHart nieuws
  • VrouwenHart Professionals
    • VrouwenHart Cardiologen
  • VrouwenHart verhalen
  • Wie zijn wij :
  • Zwangerschap

Recente berichten

  • Wat vetten in je bloed ons vertellen over het vrouwenhart 16 mei 2025
  • Interview Prof. Dr. J.W.M.G (Jos) Widdershoven 12 mei 2025
  • Nieuw onderzoek naar CVRM (cardiovasculair risicomanagement) na complicaties zwangerschap. 30 maart 2025
  • Lp(a) Lipoproteïne(a) en het vrouwenhart 21 maart 2025
  • Interview met Daisy Marie Bouma – van Westing, cardioloog Saxenburgh Medisch Centrum te Hardenberg 2 maart 2025
  • SCAD Alliance turned to their survivors to ask what their hot topic questions were for this special Heart Month webinar. With Dr. Esther Kim, who moderated the hour, and the special guests Dr. Hannah Chaudry, Dr. Daniella Kadian-Dadov, Dr. Agnes Koczo, and Dr. Lori Tam. 1 maart 2025

Vrouwenhart.nl is een initiatief om alle informatie over het vrouwenhart in een oogopslag beschikbaar te maken. We delen hier onze ervaringen maar ook onze kennis die we hebben opgedaan en nog dagelijks opdoen ten gevolge van hartproblemen.

Onwetendheid kan een levensgroot gevaar betekenen voor vrouwen met hartproblemen. Wij zijn geen artsen maar ervaringsdeskundigen en zo dient wat we hier plaatsen ook gelezen te worden.

Vrouwenhart is als Stichting ingeschreven onder KvK nummer 80483852 en RSIN861697764.

Rekeningnr NL 70 RABO 0363 3283 00 t.n.v. Stichting VrouwenHart

  • Stichting Vrouwenhart
  • Statuten van Stichting Vrouwenhart
  • Privacybeleid

Copyright © 2025 · Vrouwenhart.nl · Beheerd door Werkend Webdesign