• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • VrouwenHart nieuws
  • Home
  • Categorieën
    • SCAD
    • Coronaire Vaatdisfunctie
    • Hartritmestoornis
    • VrouwenHart Professionals
    • VrouwenHart Cardiologen
    • Zwangerschap
    • Hartfalen
    • Kalender
  • Wie zijn wij?
  • VrouwenHart verhalen
  • Contact

Vrouwenhart

Alle informatie over het vrouwenhart in een oogopslag. We delen hier onze ervaringen maar ook onze kennis die we hebben opgedaan en nog dagelijks opdoen ten gevolge van hartproblemen. Onwetendheid kan een levensgroot gevaar betekenen voor vrouwen met hartproblemen. Wij zijn geen artsen maar evaringsdeskundigen en zo dient wat we hier plaatsen ook gelezen te worden.

Home » VrouwenHart nieuws » Experimenteel cholesterol verlagend medicijn effectief bij het verlagen van LDL slecht cholesterol

Experimenteel cholesterol verlagend medicijn effectief bij het verlagen van LDL slecht cholesterol

27 november 2019 door Info Reageer

Tweemaal per jaar injecties van een experimenteel cholesterolverlagend medicijn, inclisiran, waren effectief bij het verminderen van lage-dichtheid lipoproteïne (LDL) cholesterol, vaak slecht cholesterol genoemd, bij patiënten die al de maximale dosis statines gebruiken, volgens gegevens van de ORION-10-proef gepresenteerd op zaterdag 16 november tijdens de Scientific Sessions 2019 van de American Heart Association.

Hoge niveaus van LDL-cholesterol – die zich ophopen in de wanden van de slagaders, waardoor ze hard en smal worden, wat leidt tot blokkades – veroorzaken een verhoogd risico op hartaanvallen en beroertes.

“Het handhaven van een lage LDL gedurende een aanhoudende periode is essentieel om het risico op hartaanvallen en beroertes te verminderen,” zegt R. Scott Wright, M.D., een cardioloog van de Mayo Clinic en hoofdonderzoeker van de ORION-10-studie.

ORION-10, een fase 3 placebo-gecontroleerde, dubbelblinde, gerandomiseerde studie op 145 locaties in de VS, nam 1.561 deelnemers in met gevestigde atherosclerotische cardiovasculaire ziekte (ziekte waarbij plaque zich ophoopt in de slagaders) en verhoogde LDL (meer dan 70 milligram per deciliter ), ondanks maximaal getolereerde orale statinetherapieën. Deelnemers ontvingen inclisiran of placebo door subcutane injecties bij aanvang, en vervolgens drie maanden en daarna om de zes maanden.

Inclisiran, ontwikkeld door The Medicines Company, is een siRNA-medicijn (small interfererend RNA) en het enige cholesterolverlagende medicijn in zijn klasse. Het medicijn bootst een genvariant na en voorkomt de productie van het eiwit PCSK9, wat op zijn beurt LDL verlaagt.

De resultaten lieten zien dat inclisiran in eerste instantie werd gedoseerd, en vervolgens na drie maanden en daarna om de zes maanden, resulteerde in placebo-aangepaste LDL-reducties van 58% op dag 510 en toonden tijdgemiddelde, placebo-aangepaste LDL-reducties van 56% aan vanaf dagen 90 tot en met 540.

“De gegevens tonen aan dat inclisiran tweemaal per jaar gedoseerd duurzame en krachtige LDL-reducties behaalde met een uitstekend veiligheidsprofiel en geen behandelingsgerelateerde bijwerkingen aan lever of nieren,” zegt Dr. Wright. “Twee keer per jaar toediening door een professionele zorgverlener valt samen met typische patiëntbezoeken, wat kan helpen bij therapietrouw.”

Dr. Wright heeft het afgelopen jaar advieskosten ontvangen van The Medicines Company.

#

Over Mayo Clinic
Mayo Clinic is een non-profit organisatie die zich inzet voor innovatie in de klinische praktijk, onderwijs en onderzoek en die compassie, expertise en antwoorden biedt aan iedereen die genezing nodig heeft. Bezoek het Mayo Clinic News Network voor extra Mayo Clinic nieuws en een kijkje in Mayo Clinic voor meer informatie over Mayo.

Categorie: VrouwenHart nieuws Tags: American Heart Association, Cholesterol, Inclisiran, LDL, Mayo clinic, Orion 10, Scott Wright

Zoeken op deze site

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We houden je op de hoogte van de laatste berichten

Dit e-mailadres zal uitsluitend gebruikt worden voor de nieuwsbrief van VrouwenHart.nl.

Volg ons op Social Media

Vrouwenhartverhalen

Het VrouwenHart verhaal van Carola (51)

“Toen die ambulance kwam, zei ik: ‘Nou, ik ga niet op een brancard hoor, ik loop er wel naartoe.’ Het leek mij allemaal erg overdreven.” Carola is 51 jaar, getrouwd en heeft 2 kinderen van 19 en bijna 18 jaar. Ze werkt als medewerkster Front Office bij een woningcorporatie. Hoe werd duidelijk dat je een […]

Het VrouwenHart verhaal van Marianne (57)

“Je kunt nog een heel goed leven hebben als je bereid bent om je leven helemaal om te gooien.” Marianne is 57 en getrouwd. Zij en haar man hebben drie volwassen dochters (inmiddels met aanhang) die hen de afgelopen jaren opa en oma hebben gemaakt van drie kleinzoons en één kleindochter. Marianne heeft jarenlang als […]

More Posts from this Taxonomy

Footer

Zoeken op deze website

Of zoeken op categorie

  • Coronaire Vaatdysfunctie
  • Hartfalen
  • Hartritmestoornis
  • Kalender
  • Onderzoek
  • SCAD
  • Sticky
  • VrouwenHart nieuws
  • VrouwenHart Professionals
    • VrouwenHart Cardiologen
  • VrouwenHart verhalen
  • Wie zijn wij :
  • Zwangerschap

Recente berichten

  • VrouwenHart interview met Dr. Martijn Meuwissen: De interventiecardiologie zal de spil blijven in diagnose en therapie 21 maart 2023
  • VrouwenHart blogt: En waar zijn we dan zo druk mee? 15 maart 2023
  • HARTstikke bewust 7 maart 2023
  • Karishma Ramlakhan promoveert aan de Erasmus Universiteit met haar onderzoek naar de relatie tussen zwangerschap en hartziekten 6 december 2022
  • Stichting VrouwenHart blikt terug op 2022 en kijkt uit naar 2023 5 december 2022
  • VrouwenHart blogt: Op zoek naar een goede cardioloog 29 november 2022

Vrouwenhart.nl is een initiatief om alle informatie over het vrouwenhart in een oogopslag beschikbaar te maken. We delen hier onze ervaringen maar ook onze kennis die we hebben opgedaan en nog dagelijks opdoen ten gevolge van hartproblemen.

Onwetendheid kan een levensgroot gevaar betekenen voor vrouwen met hartproblemen. Wij zijn geen artsen maar ervaringsdeskundigen en zo dient wat we hier plaatsen ook gelezen te worden.

Vrouwenhart is als Stichting ingeschreven onder KvK nummer 80483852 en RSIN861697764.

Rekeningnr NL 70 RABO 0363 3283 00 t.n.v. Stichting VrouwenHart

  • Stichting Vrouwenhart
  • Statuten van Stichting Vrouwenhart
  • Privacybeleid

Copyright © 2023 · Vrouwenhart.nl · Beheerd door Werkend Webdesign