• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • VrouwenHart nieuws
  • Home
  • Categorieën
    • SCAD
    • Coronaire Vaatdisfunctie
    • Hartritmestoornis
    • VrouwenHart Professionals
    • VrouwenHart Cardiologen
    • Zwangerschap
    • Hartfalen
    • Kalender
  • Wie zijn wij?
  • VrouwenHart verhalen
  • Contact

Vrouwenhart

Alle informatie over het vrouwenhart in een oogopslag. We delen hier onze ervaringen maar ook onze kennis die we hebben opgedaan en nog dagelijks opdoen ten gevolge van hartproblemen. Onwetendheid kan een levensgroot gevaar betekenen voor vrouwen met hartproblemen. Wij zijn geen artsen maar evaringsdeskundigen en zo dient wat we hier plaatsen ook gelezen te worden.

Home » VrouwenHart nieuws » BEN IK VERZEKERD ALS IK NA ZIEKENHUIS OPNAME GA AUTORIJDEN ?

BEN IK VERZEKERD ALS IK NA ZIEKENHUIS OPNAME GA AUTORIJDEN ?

4 april 2019 door Info Reageer

Dat is een veel gestelde vraag die niet eenvoudig te beantwoorden is.

U bent onlangs onder narcose geweest, heeft hartklachten, bent suffig of ziet slecht. De dokter adviseert u om niet meer te autorijden of verbiedt u dat zelfs. Heel irritant en soms ongeloofwaardig. Een relatie van Geijsel Kroon, zelf jurist, had ernstig hartfalen en was in afwachting van een defibrillator implantaat. Tot zijn stomme verbazing zei de cardioloog, niet voor, maar pas ná aanbreng van de defibrillator dat hij niet meer mocht autorijden. En dan belt hij mij.

‘Mag ik niet autorijden?’ kan zowel straf- als civielrechtelijk benaderd worden.

Strafrechtelijk lijkt het ongeacht het advies van de dokter vrij eenvoudig.

Artikel 5: Het is een ieder verboden zich zodanig te gedragen dat gevaar op de weg wordt veroorzaakt of kan worden veroorzaakt of dat het verkeer op de weg wordt gehinderd of kan worden gehinderd.

Als je weet dat je lichamelijk zodanig beperkt bent dat je de vereiste handelingen van een goed bestuurder niet kunt verrichten en toch aan het verkeer deelneemt overtreedt je artikel 5.

Dit wetsartikel is tevens het bruggetje naar civiele aansprakelijkheid. Want als een rechter een bestuurder veroordeelt inzake artikel 5 staat dus vast dat de bestuurder in strijd met de wet heeft gehandeld en dat is belangrijk bij een onrechtmatige daad. o

Maar bij een verzekeraar daarentegen zijn vooral de polisvoorwaarden van belang. Er die kunnen nogal van elkaar verschillen.

Enkele voorbeelden bij autoverzekeringen:

Aegon:

Schade tijdens het rijden onder invloed van alcohol of drugs, of als de bestuurder een ademtest of een urine- of bloedproef weigert.

Delta Lloyd:

De bestuurder van uw auto was zo onder invloed van alcohol, drugs of medicijnen, dat hij een rijverbod heeft gekregen. Of hij zou een rijverbod hebben gekregen als dit was vastgesteld. Ook als de bestuurder om een andere reden niet in staat was om uw auto verantwoord te besturen, is de schade niet verzekerd. 

ASR:

U krijgt geen vergoeding voor schade als de bestuurder van de auto op het moment van de gebeurtenis zo onder invloed is van alcohol, geneesmiddelen of drugs dat hij niet meer in staat moet worden geacht de auto behoorlijk te besturen.

Centraal Beheer:

De bestuurder heeft alcohol of drugs gebruikt.

 Hij heeft meer alcohol in het bloed of de adem dan wettelijk mag.

 Hij werkt niet mee aan een blaastest of bloedtest.

 Hij heeft medicijnen gebruikt die invloed kunnen hebben op de rijvaardigheid.

 Hij heeft drugs gebruikt die invloed kunnen hebben op de rijvaardigheid.

NN: 

U ontvangt geen vergoeding voor schade die is ontstaan terwijl uw auto werd bestuurd door een persoon: die alcohol of drugs had gebruikt en mede daardoor de schade heeft veroorzaakt

Interpolis:

Naast de uitsluitingen in dit artikel gelden onverkort de uitsluitingen in artikel 4 van de algemene voorwaarden.

Van de verzekering is uitgesloten de aansprakelijkheid voor schade die voor verzekerde het beoogde of zekere gevolg is van zijn handelen of nalaten.

Ook sluiten de meeste verzekeraars dekking uit indien de rijbevoegdheid door het bevoegd gezag (en dat is geen dokter) is ontzegd.

Samengevat:

Luister naar uw arts voor zover het uw gezondheid betreft. Luister naar uw verzekeringsadviseur als het over verzekeringen gaat. Maar ongeacht het goedbedoelde advies van uw dokter is het verstandig om fit en alert achter het stuur te kruipen. Zodra u opzettelijk of bijna opzettelijk schade veroorzaakt is dat op bijna geen enkele verzekering gedekt. Alcohol, drugs en medicijnen worden vaak specifiek als uitsluiting genoemd. Maar ik vind het te ver gaan als een dokter tegen u zegt dat u niet verzekerd bent. Want dat is feitelijk niet juist.

Wilfred Mooij ffp

Geijsel Kroon

Categorie: VrouwenHart nieuws

Zoeken op deze site

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

We houden je op de hoogte van de laatste berichten

Dit e-mailadres zal uitsluitend gebruikt worden voor de nieuwsbrief van VrouwenHart.nl.

Volg ons op Social Media

Vrouwenhartverhalen

Het VrouwenHart verhaal van Carola (51)

“Toen die ambulance kwam, zei ik: ‘Nou, ik ga niet op een brancard hoor, ik loop er wel naartoe.’ Het leek mij allemaal erg overdreven.” Carola is 51 jaar, getrouwd en heeft 2 kinderen van 19 en bijna 18 jaar. Ze werkt als medewerkster Front Office bij een woningcorporatie. Hoe werd duidelijk dat je een […]

Het VrouwenHart verhaal van Marianne (57)

“Je kunt nog een heel goed leven hebben als je bereid bent om je leven helemaal om te gooien.” Marianne is 57 en getrouwd. Zij en haar man hebben drie volwassen dochters (inmiddels met aanhang) die hen de afgelopen jaren opa en oma hebben gemaakt van drie kleinzoons en één kleindochter. Marianne heeft jarenlang als […]

More Posts from this Taxonomy

Footer

Zoeken op deze website

Of zoeken op categorie

  • Coronaire Vaatdysfunctie
  • Hartfalen
  • Hartritmestoornis
  • Kalender
  • Onderzoek
  • SCAD
  • Sticky
  • VrouwenHart nieuws
  • VrouwenHart Professionals
    • VrouwenHart Cardiologen
  • VrouwenHart verhalen
  • Wie zijn wij :
  • Zwangerschap

Recente berichten

  • VrouwenHart interview met Dr. Martijn Meuwissen: De interventiecardiologie zal de spil blijven in diagnose en therapie 21 maart 2023
  • VrouwenHart blogt: En waar zijn we dan zo druk mee? 15 maart 2023
  • HARTstikke bewust 7 maart 2023
  • Karishma Ramlakhan promoveert aan de Erasmus Universiteit met haar onderzoek naar de relatie tussen zwangerschap en hartziekten 6 december 2022
  • Stichting VrouwenHart blikt terug op 2022 en kijkt uit naar 2023 5 december 2022
  • VrouwenHart blogt: Op zoek naar een goede cardioloog 29 november 2022

Vrouwenhart.nl is een initiatief om alle informatie over het vrouwenhart in een oogopslag beschikbaar te maken. We delen hier onze ervaringen maar ook onze kennis die we hebben opgedaan en nog dagelijks opdoen ten gevolge van hartproblemen.

Onwetendheid kan een levensgroot gevaar betekenen voor vrouwen met hartproblemen. Wij zijn geen artsen maar ervaringsdeskundigen en zo dient wat we hier plaatsen ook gelezen te worden.

Vrouwenhart is als Stichting ingeschreven onder KvK nummer 80483852 en RSIN861697764.

Rekeningnr NL 70 RABO 0363 3283 00 t.n.v. Stichting VrouwenHart

  • Stichting Vrouwenhart
  • Statuten van Stichting Vrouwenhart
  • Privacybeleid

Copyright © 2023 · Vrouwenhart.nl · Beheerd door Werkend Webdesign